BLOG

Hot-Melt Etiket Nedir?

HotMelt Etiket Nedir?

Hot melt; Türkçe karşılığı “sıcak tutkal” olan ve birçok sektörde ise kullanım alanını ve amacını açıklayan bir yapışkanlık derecesidir. Etiket sektöründe ise hotmelt; yüksek yapışkanlı etiketlerin yapışkanlık derecesini belirten tabirdir.

Yapışkanlı birçok etikette non-perm, akrilik, hot-melt, tyre gibi yapışkan dereceleri mevcuttur. Bunlardan en yükseği tyre (ağdalı) yapışkan olduğu halde, yükske yapışkanlık gerektiren yerlerde genellikle hotmelt yapışkanlık derecesi kullanılır. Hotmelt etiketler akrilik (standart yapışkanlığa sahip) etiketlerden daha yüksek, tyre etiketlerden ise daha düşük yapışkanlığa sahiptir. Fakat tyre etiketler yapıştığı alanda kenarlarında akma yaptığı, yapıştırıldığı alanda ağdalı kalıntılar bıraktığı için hotmelt etiket kullanımı tyre etiketten oldukça fazladır.

Üretimini yaptığımız vellum, kuşe, eko termal, lamine termal, opak pp, mat pp, floresan, şeffaf pp gibi birçok etiket cinsinde, standart olarak sunulan akrilik yapışkanlığa ek olarak hotmelt yapışkanlık derecesi de mevcuttur. Sitemizde online satışta olan tüm etiketler genel kullanım dikkate alınarak akrilik (standart) yapışkanlığa sahip etiketlerdir. Hotmelt veya daha farklı yapışkanlık derecesinde etiket taleplerinizi müşteri temsilcilerimize iletebilir, fiyat alabilirsiniz.