BLOG

Ribon Nerede Satılır?

Ribon Nerede Satılır?

Ribon Nerede Kullanılır?

Ribon denilen sarf malzeme; rulo halinde sarılmış yapışkanlı veya yapışkansız etiketlere baskı almak için kullanılan bir sarf malzemedir. Ribonlar sadece “ribon haznesi olan” termal transfer özelliğine sahip barkod yazıcılarda kullanılırlar.

Ribon Nerede Satılır?

Ribon ürünleri etiket üretimi yapan firmalarda satılmaktadır. Bunlara ek olarak bu etiket firmalarının alt bayileri olan birkaç zincir kırtasiyede de bu ribonlardan bulabilirsiniz. Fakat ribon nekadar taze ise; kalitesi ve ömrü okadar uzun olur. Bu durumda bir takım kırtasiyeler, Hepsiburada, Trendyol gibi online marketlerde kırtasiye ve sarf malzemeciler tarafından satılan ürünlerin çoğu stokta uzun süreler kalmış ürünler olduğundan kullanımlarında sıkıntılar yaşanabilir. Etiket üretici firmalarda ise sirkülasyon çok olduğundan dolayı bu ribonlar en sağlıklı bir şekilde üretici firmalardan temin edebilirsiniz.

Eskiden daktilolarda kullanılan karbon kağıda benzeyen bu ürün, rulo halinde metrajlı olarak sarılmaktadır. Kullanmakta olduğunuz etiket genişliğine göre 30 mm ‘den 250 mm ‘ye kadar genişliklerde üretilmektedir. Barkod yazıcı modellerine göre ise 3-4 farklı sarım şekilde üretilen bu ribonlara sitemizdeki bu kategoriden ulaşabilirsiniz.