BLOG

Ribon Out Ne Demek?

Out Ribon Ne Demek?

Ribon Out; rulo halinde sarılmış olan ribonun baskı alacak kısmının veya mürekkepli kısmının dışta sarılmış olması demektir. Elinize bir ribon aldığınızda, en dış katmanın mürekkepli katman olduğunu düşünebilirsiniz. Out ribon sarımlarında, ribonun bu mürekkepli (dış) katmanının baskı alırken etiket ile öpüşmesine dikkat etmelisiniz.

Birçok barkod yazıcı modelinin, kasa içerisinde, ribonun o marka ve model barkod yazıcıya nasıl takılması gerektiğini gösteren şematik bir görsel yer almaktadır. Bu görselde ribonun geçeceği yerleri dikkatlice takip ettiğinizde ribonu, barkod yazıcınıza doğru ve hatasız yerleştirebilirsiniz.

Eğer barkod yazıcınız hiçbir şekilde baskı almıyorsa; çok büyük ihtimalle ribonu cihaza ters takmış veya hatalı bir yerden geçirmiş olabilirsiniz. Bu durumda şemayı takip edin. Eğer problem çözülmediyse; satın almış olduğunuz IN veya OUT ribonunun cihazınıza uygun olup olmadığını öğrenin.

Sitemizde satışı yapılan tüm ribonlar out sarımlıdır. Aşağıda sizler için en çok kullanılan ribon ölçülerini ve cinslerini sıraladık. Online olarak satın alabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan içe sarım yani IN ribon ise; müşteri temsilcilerimizden fiyat ve bilgi alabilirsiniz.

Ribbon Out Ne Demek
Ribon Out Ne Demek? 3