20X40 Mm 4'Lü Yanyana Etiket (Kuşe, Vellum, Eko / Lamine Termal) Fiyatları
50X30 Mm Etiket (Kuşe, Vellum, Eko / Lamine Termal) Fiyatları

Altı yapışkanlı, yüzeyine termal uygulanmış, termal transfer yöntemi ile baskı alınabilen, beyaz renkli etiketlerdir. Bu etikete barkod yazıcıda baskı alırken; ribon sarf malzemesine ihtiyaç duyulmaz. Yapışkanlı rulo barkod etiketleri arasında en sık kullanılan etikettir. Kullanım ömrü kısa, baskı almak kolay ve düşük maliyetli olduğu için birçok alanda tercih edilmektedir.

Online siparişlerde etiket fiyatları genellikle rulo fiyatı ile ifade edilir. Bu durumda fiyatı etkileyen üç unsur vardır. Bunlar; etiket ölçüsü, bir rulodaki etiket sayısı ve etiketin kalitesidir. BarkodCarsi.com online alışveriş sitemizde yer alan tüm etiketler; Avrupa hammadde ile üretilmiş premium kalite etiketlerdir. 

Termal etiketlerin kullanım ömürleri diğer kuşe, opak pp, silvermat gibi etiketlere nazaran daha kısa olduğu için genellikle kargo ve sevkiyat alanlarında tercih edilmektedir. Eğer etiketiniz bir ürün üzerinde uzun bir süre (1 yıl üzeri) duracak ise; termal etiket doğru bir uygulama olmayacaktır. Bu durumda alternatifi olan kuşe etiket alarak, ribon ile baskı yapmanız gerekir.

Termal etiketlere baskı alabilmeniz için ribonlu veya ribonsuz bir barkod yazıcıya ihtiyacınız olacaktır. Etiket rulosunu termal barkod yazıcı içerisinde cihaz modelinde belirtildiği gibi yerleştirdikten sonra, bartender vb. bir program yardımı ile etiket ölçülerini ayarladıktan sonra gerekli dizaynı yaparak baskı alabilirsiniz. Baskı sırasında bilgisayardan giden print komutu ile barkod yazıcının termal baskı kafası, etiket kağıdı üzerindeki belirli noktalara ısı uygulayarak etiket yüzeyini karartır ve istenilen baskı alınmış olur. Bu baskıları seri veya tekli bir şekilde alabilirsiniz.